Čitanje je „zdravo, pametno, korisno, ljekovito“

Autor: Administrator , 14. 11. 2016.

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige (15. listpada do 15. studenoga) održavaju se brojna događanja u svim hrvatskim knjižnicama, kako bi se, barem u tom jednom mjesecu u godini, ukazalo na važnost i brojne dobrobiti čitanja. Tim povodom  je prošli tjedan i naša školska knjižnica ugostila četiri skupine mališana iz Dječjeg vrtića u Brestju iz skupina - Pčelice, Zečići, Žabice i Lastavice, te njihove tete Marijanu i Biserku, Zvjezdanu i Mariju, Vlatku i Marcelu te Gordanu i Nataliju.

Uvijek nas jako veseli prilika da u svijet čarolije čitanja i knjižnica uvedemo nove generacije polaznika vrtića, uskoro naših budućih učenika. Tako su nas znatiželjnim, gdjegdje i pomalo sramežljivim, ali uglavnom veselim i uzbuđenim očima promatrali mališani dok su slušali što je školska knjižnica, što se sve u njoj radi, koje sve vrste knjiga imamo, a posebno, koje sve priče skrivaju zanimljivi naslovi brojnih slikovnica. Kako bi se u to i uvjerili, pročitali smo im poneku od njih.

Zečićima se toliko svidjelo čitanje (kad su čuli da je i Uljuđeni vuk naučio čitati) da su se odlučili učlaniti, baš kao što je to teta Natalija sa svojim Lastavicama napravila prošle školske godine, po prvi puta. Nadamo se da će često posuđivati i uživati čitajući naše slikovnice. Druge skupine smo ohrabrili da im se pridruže, kad to požele.

Ana Starčević, prof.