Škola u prirodi- učimo i planinarimo

Autor: Administrator , 30. 11. 2016.

Učenici trećih razreda ovaj tjedan (28. 11.- 2. 12.) borave u Školi u prirodi na Sljemenu u pratnji svojih učiteljica. Što sve rade, kakve ih aktivnosti i radosti čekaju na Sljemenu napisali su u svom kratkom izvješću, a detalje ćete saznati nakon njihova povratka.

Stigavši u Dom Crvenog križa na Sljemenu, učenici su se smjestili u svoje sobe, a zatim u pratnji dviju studentica Učiteljskog fakulteta krenuli mjeriti atmosferske prilike (temperaturu, jačinu i smjer vjetra, količinu oborina).

Nakon kratke šetnje sa svojim učiteljicama, učenici su ručali i proveli dan u ugodnom druženju u Domu. Večernji program je bio izrazito bogat i zanimljiv. Učenici su teškom mukom otišli spavati kako bi sutrašnji dan bili puni energije. Nakon obavljanja jutarnje higijene i doručka, posjetio nas je djelatnik Gorske službe spašavanja koji je održao veoma zanimljivo predavanje.  Učenici su pažljivo slušali i upijali nova znanja.  Nakon obilnog planinskog ručka, krenuli smo u šetnju do Grafičara gdje su se učenici imali priliku igrati i boraviti na svježem zraku.

U poslijepodnevnim satima posjetit će nas Mak teatar, nakon čega slijedi večera i večernji program.  Ostatak našeg boravka na Sljemenu krasi bogat, sadržajan program kao što su posjeta kapelici Majke Božje Sljemenske Kraljice Hrvata, planinarenje, predavanja liječnice, policajca, predstavnika Državne uprave za zaštitu i spašavanje  te ostali kulturni i obrazovni sadržaji. Također, učenici su uključeni u pripremu izložbe fotografija i učeničkih radova Moja planina.

Planirani povratak je u petak u popodnevnim satima.

Nakon što se učenici ovako detaljno upoznaju s  našom Zagrebačkom gorom, nadamo se da će se često i rado vraćati!

Veliki planinarski pozdrav sa hladnog Sljemena od učenika trećih razreda i njihovih učiteljica: Alme, Majde, Ivane, Jasne, Marine i Ivone.