Autor: Administrator , 14. 12. 2016.

Sedamnaest nam je godina tek

U društvu naših gostiju - predstavnika Gradske četvrti, ravnatelja sesvetskih škola i vrtića, članova Školskog odbora i Vijeća roditelja, u ozračju nadolazećeg blagdana Božića proslavili smo 17. rođendan naše škole.

Ravnatelj škole Miše Kutleša pozdravlja goste na svečanosti obilježavanja Dana škole

OŠ Brestje svečano je otvorena 19. 9. 1999. godine i već sedamnaest godina uči i odgaja brojne učenika Brestja kako bi postali kompetentni i obrazovani, ali i odgovorni i osjetljivi za tuđe potrebe. Stoga se humanitarne akcije kontinuirano provode u našoj školi od prvoga dana za djecu naših branitelja, djecu u caritasovom domu u Vugrovcu, SOS Dječje selo Lekenih i mnoge bolesne i potrebite naše pomoći u Brestju, ali i šire.

Rođendanska svečanost započela je pjesmom Kakav prekrasni svijet u izvođenju Sare Paunović

Brojni izvrsni rezultati na mnogim županijskim i državnim natjecanjima pokazuju odličan rad naših učitelja, a niz projekata koje provodimo svjedoče o našem nastojanju osuvremenjivanja nastavnih sadržaja u radu s nadarenim učenicima. Iz naše su škole izašli mnogi učenici koji su postigli vrhunske rezultate u aktivnostima kojima se bave , a neke od njih koji su te rezultate ostvarili u protekloj godinu pozvali smo na naš Dan škole i uručili im zahvalnice što svojim radom služe kao uzori sadašnjim i budućim generacijama naših učenika.

Zahvalnice smo dodijelili:

1. Filipu HRGOVIĆU - hrvatskom brončanom olimpijcu u boksu

2. Ivanu HUKLEKU - osvajaču 3. mjesta na juniorskom prvenstvu Europe u hrvanju

3. Luciji Cvitanović - sjajnoj atletičarki, najboljoj višebojki u Hrvatskoj koja je proteklu godinu provela na sveučilištu u Americi

4. Katji KNEŽEVIĆ - koja je za svoju poeziju dobila nagradu Goranovo proljeće te će joj biti tiskana zbirka pjesama

5. Luki BARIŠIĆU - danas studentu 2. godine Fakulteta elektrotehnike u Zagrebu. On je izvrstan matematičar, fizičar i informatičar koji je još u našoj školi bio osvajač prvih mjesta na državnim natjecanjima u fizici i matematici, a 2015. je sa svojom ekipom osvojio prvo mjesto na međunarodnom natjecanju na Floridi.

Na svečanost nam je jedino stigao Luka Barišić jer su sportaši na pripremama, a Katja u inozemstvu.

Ravnatelj škole i članica Školskog odbora učiteljica Lucija Jakešević uručili su Luki zahvalnicu i mali dar

Ponosni smo, Luka,  što si bio učenik OŠ Brestje

Program naše svečanosti obilježavanja Dana škole bio je raznovrstan. Njime smo željeli pokazati dio brojnih sadržaja kojima se naši učenici bave - od glazbe, plesa, pjevanja do glume. Naši su gosti mogli čuti pjesme nastale na literarnom natječaju Moja himna posvećene našoj domovini i hrvatskim braniteljima na kojima redovito osvajamo  dvije-tri nagrade.

Leonrada Žeravica izmamila je suze gledateljima kajkavskom pjesmom Čuvari zutrašnjice nastalom za literarni natječaj Moja himna. Pjesmu je prije tri godine napisala Ana Ljubičić, a uglazbila prof. Nevenka Grbavac.

Rasplesani učenici 2. b razreda koje je uvježbala učiteljica Irena Kolar

Mnogi su naši učenici polaznici glazbenih škola i svoje umijeće redovito predstavljaju na našim priredbama.

Iva Krešić, učenica 5. a razreda izvela je na klaviru Etidu br. 17

Margareta Stošić izvela je Piskače na flauti

Ilona Bošnjaković pokazala je svoje baletno umijeće na glazbu Vivaldieve Zime

Asja, Paulina, Agneza, Petra i Marina iz 6. d šarmirale su gledatelje svojom scenskom izvedbom Kaj sem zaslužil s kojm su nastupale na prošlogodišnjem državnom Lidranu u Šibeniku

Nakon svečanog programa druženje se nastavilo na domjenku, a u školskom predvorju gosti su mogli nabaviti i male umjetničke božićne darove koje su izradili članovi naše Školske zadruge Nebo.

Za potpuni svečani božićni ugođaj zaslužni su učiteljica Vesna Dukić i prof. David Kelčec koji su brinuli za estetsko uređenje prostora u kojemu se održavao program, dok su učiteljice četvrtih razreda izradile sa svojim učenicima programe koji su dočekali naše goste.

Topli božićni kutak uredila je učiteljica Vesna Dukić

Ankica Blažinović- Kljajo, prof. dipl. knjižn.

Ostale fotografije možete pogledati OVDJE.