Posjet knjižnici

Autor: Administrator , 20. 3. 2017.

Posjet gradskoj knjižnici Dubec

Od zadnjeg puta kako smo vas izvijestili o našim aktivnostima u sklopu projekta Djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle prošlo je neko vrijeme, no mi smo stalno aktivni. Otkako je naš 2.c posjetila pripovjedačica bajki i knjižničarka, gđa. Danica Pelko, oni su marljivo pročitali još nekoliko lektira, među njima i Pismo iz Zelengrada te napravili svoje slikovnice s tim naslovom. Cijelo vrijeme raste i pano s popisima naslova koje čitaju u slobodno vrijeme.

Prvo pravo proljetno sunce izmamilo je 2.c u petak 17.3. iz školskih klupa - u posjet knjižnici u Dupcu. Vesela povorka, u pratnji njihove učiteljice Ivane Rešetar i knjižničarke Ane Starčević, na putu do knjižnice zaigrano je promatrala svoje susjedstvo, što tražeći poznata lica baka, kojima su vrlo ponosno mahali i pozdravljali ih u prolazu, što ispunjavajući učiteljičin zadatak prepoznavanja vjesnika proljeća i prirode koja se budi.

U malenoj, ali zbog mnoštva najrazličitijih knjiga vrlo ugodnoj knjižnici, dočekala nas je srdačna knjižničarka Lorena. Za upoznavanje smo počeli naopako, ali samo u slikovnici Naopake bajke. Nakon toga  smo čuli gdje je to Tamo gdje su divlji stvori, a zatim se mali amfiteatar od dječjih stolica pretvorio u pravo kazalište s ozbiljnim glumačkim talentima, publikom i šaptačicom, knjižničarkom Lorenom. Tako smo u 60 minuta druženja doživjeli avanture dječaka Maxa  i ponekog divljeg stvora, potom svijet jednog nezaposlenog tate koji silom  prilika postane lopov i njegovog sina te saznali što proizvodi Velika tvornica riječi.

Za kraj druženja, učenici 2.c razreda nacrtali su njima najsimpatičnijeg lika kojeg su danas upoznali.

Zahvalili smo našoj domaćici Loreni na toplom gostoprimstvu i obećali novi posjet vro skoro.

Koje sve priče i čudesa pod budnim okom motri div Jožek s ulaznih vrata knjižnice u Dupcu, čitajte u našoj sljedećoj avanturi!

Do tada pozivamo sve vas koji pratite čitateljske pustolovine 2.c razreda - učenike, njihove učitelje i roditelje da se slobodno ponekad izgubite u avanturama koje donose police naših knjižnica. Ako ne znate kako, pogledajte kako bi to trebalo izgledati, na ostalim slikama u GALERIJI.

Ana Starčević, prof.