Dan milosrđa, sporta i čuvanja prirode

Autor: Administrator , 10. 5. 2017.

Činili smo dobro sebi i drugima

U petak 5. svibnja 2017. umjesto uobičajenoga nastavnoga dana bio je organiziran Dan ekologije, milosrđa i sporta. Sve smo te aktivnosti spojili u jednom dana nastojeći istovremeno razvijati svoje tijelo i jačati duh kroz razne aktivnosti u sportskoj dvorani, školskom dvorištu i čitavom naselju. Sigurno se pitate kako smo spojili te, naizgled, nespojive aktivnosti.

Svi učenici naše škole bili su angažirani u skupljanju plastičnih boca i rastrčali su se, ne samo po svojoj kući, već po čitavome Brestju, a možda i šire. Pokupili su sve plastične boce koje su im ušle u vidokrug i prikupili zajedno 27 796 boca. Neki su razredi u tome prednjačili i daleko odskočili od drugih što ćete vidjeti u tablici s rezultatima prikupljanja.

U razrednoj nastavi pobjednici su učenici 4. b razreda učiteljice Ivone Budić koji su skupili 1331 bocu, a u predmetnoj nastavi učenici 7. b razreda koji su s razrednicom prof. Ana Kordić prikupili 2057 boca. Oba razreda dobit će za nagradu slobodan dan koji će provesti po vlastitom izboru.                                                                                                                                Ima i drugih razreda koji ne zaostaju puno za njima i koji su bili vrlo vrijedni u skupljanju: u razrednoj nastavi to je  3. f učiteljice Ivane Sedak koji je prikupio 1000 boca i 2. c učiteljice Ivane Rešetar (oni su prošle godine bili pobjednici) s 924 boce, dok su se u predmetnoj nastavi posebno istakli učenici 5. c prof. Lucijane Bosnić Kovačić koji su skupili 1708 boca, 6. c prof. Andrijane Prlić Lovrić, 1644 boce i 7. c prof. Marine Šegota Marenić,  1532 boce.         Ovi učenici i njihove učiteljice, ali i svi drugi koji su se trudili sudjelovati u ovoj akciji zaslužuju čestitke jer ova je akcija provedena kao humanitarna pod nazivom POMOZIMO JEDNI DRUGIMA -NISTE SAMI i sav novac od prodaje prikupljenih boca ide za potrebe naših učenika kojima će biti potrebno  (za izlete ili neke druge svrhe).

Eko dan

Pored humanitarnih aktivnosti, već niz godina organiziramo i aktivnosti vezane uz čuvanje, uređenje i čišćenje okoliša škole s ciljem ekološkog osvještavanja učenika i svih građana našega mjesta. Promoviranjem EKO aktivnosti u odgojno obrazovnom radu s učenicima vjerujemo da stvaramo bolje ozračje u kojem živimo. Željeli smo da u akciji „Svako dijete - jedan cvijet“  učenici s radošću posade jedan cvijet iz svoga doma i time dvorište svoje škole učine ljepšim i veselijim. Pridružila im se i naša zadruga  „Nebo“ s voditeljicom prof. Ljerkom Pukšec- Milačić u uređenju novog školskog vrta.

A na mjestu događaja našla se i jedna mama, gđa. Marina Blažek koja je marljivo sadila i još k tome snimila kratki filmić o veselim dječjim vrtlarskim radovima te ga stavila na Youtube. Film možete pogledati na sljedećoj adresi:

Ovo je izvrstan primjer suradnje škole i roditelja koji nas iznimno veseli i nadamo se kako će takvih primjera biti sve više i sve češće.

Sportske aktivnosti

I na kraju, ali ništa manje važe, bile su sportske aktivnosti u kojima su učenici razredne nastave pokazali svoje fizičke vještine. U velikoj sportskoj dvorani natjecali su se dječaci i djevojčice  u nekoliko disciplina: u štafetnom trčanju- učenici 2. razreda, u trčanju u vrećama- 3 razredi te u graničaru- 4 razredi. Pobjedničke ekipe predstavljat će školu na Danima zahvale i zajedništva u Sesvetama.

Bio je ovo poseban dan u kojemu smo pokazali kako je škola mjesto gdje učimo postajati bolji ljudi, suosjećajni prema ljudima pored sebe i brižniji prema planeti na kojoj živimo.