Književni susret

Autor: Administrator , 24. 10. 2017.

Let na krilima mašte

Poznati pisac Božidar Prosenjak naš je dragi gost. Mi, učenici trećih razreda naše škole dočekali smo ga u predvorju škole koje je obasjavalo popodnevno sunce. Lijepo je počeo taj ponedjeljak 16. listopada 2017.godine. Pisac nam je doživljajima iz svog djetinjstva i djetinjstva svoje djece izmamio osmjehe. Potrudio se da dječje zgode i nezgode ne budu zaboravljene pa je o njima napisao priče. Smjestio ih je u zbirku naslova Sijač sreće. Čini se da je pisac stvarno dobar sijač sreće. Tako smo saznali kako se rješavaju problemi s nagomilanim jedinicama u školi. Razveselilo nas je kad smo čuli da u tome može pomoći pizza i cola.

Poseban je doživljaj kad ti pisac sam ispriča priču koju je napisao. Naš je gost pričao na tako zanimljiv način da smo se često smijali, a ponekad nam je bilo i žao nekih likova iz priča.

Sasvim je sigurno da se radujemo čitanju lektire Sijač sreće.

O književnom suretu pisali su i učenici trećih razreda. Koliko nam je lijepo bilo govore dojmovi naših učenika....

Leon Tomić 3.e – Najviše mi se svidjelo kada je gospodin Prosenjak rekao da ne moramo uvijek biti najjači i najvažniji.

Karlo Kolak 3.e – Svidjelo mi se kada je rekao da je život važniji od utakmice.

Ivana Megla 3.e – Priče gospodina Prosenjaka su poučne i                                                                                            zanimljive.

Tin Pasanec 3.f – Svidjelo mi se što je pričao o svom životu dok je bio mali. Najviše su mi se svidjele priče o nogometu.

Nika Antunović 3.f – Svidjelo mi se kada je pričao o svom životu. On je jako pristojan, pametan. Najbolji je pisac dosada. Željela bi ga opet vidjeti.

Ivan Zebec 3.f – Gospodin Božidar Prosenjak mi se jako svidio. Najtužnija priča je bila o dječaku i nogometu.

Kad je pisac otišao, mi smo s učiteljicama razgovarali je li ljepše sjediti mami u krilu ili letjeti na krilima mašte. Riječi čine priče, a priče čine čuda. Kako kaže Božidar Prosenjak, ako želiš, možeš postati i astronaut. Možda samo u priči, ali važno je željeti.

Učenici i učiteljice 3. razreda