Laudato kod nas u školi

Autor: Administrator , 9. 2. 2018.

Gledajte nas na TV-u Laudato

O našem projektu snimanja nosača zvuka Čuvari zutrašnjice pisali smo Televiziji Laudato. Ona je prepoznala vrijednost i važnost poruka koje pjesme nose te snimila prilog o nama i našem projektu. Jer o dobrim vijestima uvijek treba govoriti, osobito televizija koja je omiljen medij čiji se glas daleko čuje.

Podsjetit ćemo vas ukratko o čemu se u našem projektu radi. Pjesme na CD-u Čuvari zutrašnjice nastale su za literarni natječaj Moja himna pod mentorstvom knjižničarke, prof. Ankice Blažinović- Kljajo, a uglazbila ih je prof. glazbene kulture Nevenka Grbavac. Vjerujemo da se svi još sjećate svečane promocije održane  u lipnju prošle godine u kino dvorani NS Sesvete i snažnih emocija koje su pjesme izazvale.

Pjevački zbor kamera nije ni najmanje omela u sigurnom i slobodnom izvođenju pjesama s našeg nosača zvuka, a Leonarda Žeravica i za TV Laudato otpjevala je naslovnu pjesmu Čuvari zutrašnjice i zaslužila pljesak svih nazočnih.

Autorice tekstova

Nakon snimanja zbora u školskom predvorju, novinarka i snimatelj preselili su se u školsku knjižnicu gdje su razgovarali s autoricama pjesama i voditeljicama.

Paulina Gaši (7.d) bez treme je sjela pred kameru i ispričala što i kako piše. Paulina je ove godine puno pisala za naš školski list Klik pa je odabrana i za predstavnicu uredništva KLIKA.

Ana Baran (8. c) već je iskusna pred kamerama i novinarima. Na našem CD-u nalaze se uglazbljene dvije njezine pjesme za koje je Ana dobila nagrade Stručnog povjerenstva na literarnom natječaju Moja himna.

Agneza Hadrović i Asja Bjelić (7. d) govorile su o svojim inspiracijama u pjesmama i pričama, o razlozima pisanja i sudjelovanja na literarnim natječajima. Ove godine Agnezin literarni rad sudjeluje na županijskom Lidranu.

Bruna Dobrovoljec, učenica 6. a piše pjesme od prvog razreda, a njezina pjesma Hrvati te vide snimljena je na CD u govorenoj varijanti.

Prof. Nevenka Grbavac u razgovoru s novinarkom otkrila je „tajne uglazbljivanja“:-) i zadovoljstvo  snimljenim CD-om jer te pjesme sada možemo s lakoćom koristiti na Danima 144. sesvetske brigade i Danima branitelja Grada Zagrebe koje svake godine obilježavamo ispred spomenika poginulim i nestalim braniteljima u Sesvetama.

Prof. Ankica Blažinović- Kljajo, knjižničarka naše škole govorila je o literarnom natječaju Moja himna, o tekstovima koje učenici pišu u knjižnici. Jer da bi uglazbljena pjesma bila dobra, potreban joj je i dobar tekst. Budući da smo proteklih šest godina na tom natječaju sudjelovali s pedesetak pjesama, bilo je lako odabrati nekoliko „uglazbljivijih“ pjesama za CD.

Još malo fotografija sa snimanja