Svjetski dan učitelja

Autor: Administrator , 4. 10. 2020.

Najbolji učitelji su oni koji vam pokazuju kamo gledati,
ali vam ne govore što morate vidjeti.

(Alexandra K. Trenfor)

Svim učiteljicama i učiteljima čestitamo njihov dan - Svjetski dan učitelja!

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. Taj je dan prigoda da se pokaže kako je rad učitelja i nastavnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Cilj Svjetskoga dana učitelja je pružiti podršku učiteljima kako bi se osiguralo da će oni i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz poluanonimnosti i dati im društvenu važnost koju zaslužuju..

Prigoda je to i za isticanje važnosti rada svih učitelja i nastavnika i njihov utjecaj na razvoj društva u cjelini te naglašavanje važnosti te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nositelji, stoga se taj dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, pa tako i u Hrvatskoj. Proglasio ga je UNESCO godine 1994. u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.

“Ne učimo za školu, nego za život.”
Seneka