Škola bez školskog lista nije prava škola

Od prvog dana otvorenja škole postali smo svjesni da škola mora imati svoj školski list. Zašto je on važan? Zato što bi u njemu trebali pisati učenici o raznovrsnim događanjima kojih u svakoj školi ima obilje pa školski list na neki način postaje čuvar školske povijesti. I zato što učenici na taj način nauče pisati sve novinarske vrste (vijesti, reportaže, intervjue…), a nauče i misliti. Jer svaki pravi novinar uči pronalaziti dobre teme, postavljati prava pitanja i razlučivati što je vrijedno novinarstvo, a što samo bombastično žutilo.

Svjesni svega rečenoga krenuli smo na posao. Osnovali smo novinarsku grupu čija je voditeljica bila i ostala knjižničarka Ankica Blažinović- Kljajo. Kasnije su joj se u radu pridruživale i neke prof. hrvatskog jezika, a u posljednjih pet godina dvije vrijedne i nadarene učiteljice- Dubravka Ljubičić i Ivana Rešetar.

Naš je Klik, kojemu su učenici nadjenuli ime, u proteklih osamnaest godina polako postajao sve bolji i bolji. Danas je on jedan od najboljih listova u Hrvatskoj po mišljenju lidranovskog povjerenstva  koje nas treću godinu zaredom šalje na državni Lidrano. Klik je do sada četiri puta sudjelovao na državnim susretima Lidrano, a 16 puta bio je predlagan za državni Susret.

Ponosni smo na njega i na mlade novinare od kojih će možda nekome novinarstvo postati i životni poziv. Brojni tekstovi objavljeni u Kliku i pojedinačno su nagrađeni. Upravo prije nekoliko dana, 11. lipnja 2018. po mišljenju Jutarnjeg lista, tekst Eve Veselić Loše ocjene opasne po život objavljen u ovogodišnjem Kliku br. 18, proglašen je najboljim u Hrvatskoj.