Mi u kazalištu i kazalište kod nas

Kazalište nas zabavlja, odgaja i obrazuje. Svjesni toga, učitelji u suradnji sa školskom knjižnicom često organiziraju kazališne predstave u školskom prostoru ili odlaze u kazalište.

Kazalište, kroz igru i zabavu, odašilje malim gledateljima poruke, često upečatljivije od roditeljske i učiteljske riječi. Zato su naši učenici do danas odgledali više od 150 kazališnih predstava u školi ili  kazališnim prostorima. Posjetili su gotovo sva zagrebačka kazališta, od Kazališta lutaka, Male scene, Trešnje, Dječjeg kazališta Dubrava do Kerempuha, Zagrebačkog kazališta mladih, Exita, Hrvatskog narodnog kazališta kako bi upoznali različite vrste kazališnog izražavanja i kazališne prostore. Jer, medijska kultura dio je nastave Hrvatskoga jezika i učenike odgaja za buduće kazališne gledatelje, ali i za život.