Projekti u knjižnici i s knjižničarkama

Istraživačka projektna nastava već je odavna zaživjela u školama zbog svih njezinih vrijednosti koje omogućuju učenicima istraživanje literature, terensku nastavu te korelaciju brojnih nastavnih predmeta. Takvim učenjem znanje postaje trajnije, učenici kreativniji i samostalniji, a razvijaju se i vrlo važne socijalne vještine.

Naše su knjižničarke često pokretači projekata u koje uključuju druge učitelje ili su suradnice učiteljima u njihovim projektima. Nabrojat ćemo neke od njih.

1. Naš kulturni četvrtak

Projektom Naš kulturni četvrtak od 2011. kontinuirano predstavljamo javnosti sadržaje koje naši učenici provode u iznannastavnim aktivnostima i kroz njih odgajamo učenike za sva važna područja ljudskoga života. Domoljublje, ljubav, poštivanje roditelja, prijateljstvo, uvažavanje drugih, čuvanje prirode, osjetljivost prema ljudima u potrebi…teme su koje iz mjeseca u mjesec obrađuju na kreativan način naši učenici od 1. do 8. razreda. Autorica ovoga projekta je knjižničarka Ankica Blažinović- Kljajo.

Svaki mjesec, obično zadnjeg četvrtka, u 19.15 održava se program u kojemu učenici pojedinih razreda pjevaju, plešu, sviraju ili pričaju o temama koje u našim životima ostaju uvijek aktualne jer nam život čine ljepšim, plemenitijim i radosnijim.

Program s učenicima provode učiteljice razredne nastave, profesorice hrvatskoga jezika, prof. glazbene kulture Nevenka Grbavac te knjižničarka, prof. Ankica Blažinović- Kljajo koja je i autorica ovoga projekta.

Naš kulturni četvrtak 2012. na kojemu zahvaljujemo za plodove zemlje