Županijski Lidrano 2012.

Stići do županijskog natjecanja ili susreta u bilo kojem području nije malen i nevažan uspjeh, iako često čak i sami učenici, pod utjecajem stalnog suvremenog nadmetanja tko će biti uspješniji, smatraju da takva postignuća nisu dovoljna. Ali, kad bismo uzeli u obzir broj škola i broj učenika u Gradu Zagrebu, onda bismo trebali biti zadovoljni sudjelovanjem i na općinskim pa i školskim natjecanjima. Jer i samo sudjelovanje znači da su ti učenici uspješni zbog svog truda, interesa i vremena koje ulažu na svom putu obrazovanja i odrastanja. I zato čestitamo svima koji su ove godine sudjelovali, ne samo na državnom, već i općinskom i županijskom Lidranu.

Općinski Lidrano-  održan 31. siječnja 2012. u OŠ Luka, Sesvete

Predstavljali su nas učenici i voditelji:

I. Literarni radovi

1.  Kako je mačić Mirko dočekao hladnije dane, Klara Križan, 4.e- vodit. Vesna Dukić, učit.

2. Vodopid, Ana Baran, 2. c- voditeljica Jasna Pastuović, učit.

3. Alah je čvrsto zagrlio svijet, Gentrit Fana, 6. d- vodit. Antica Tomljanović, prof.

4. Petra Horvat, 7. vod. Slavica Grubišić, prof.

II. Pojedinačni scenski nastupi

1. Narodna pjesma: Kaj sem zaslužil, Ana Ljubičić, 6. a- vodit. Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

2. S. M. Kočan: Na Cvjetnicu, Ivona Vujić, 6. a- vodit. Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

3. R. Zvrko: Tvoja staza, Antonija Žaja, 6. a- vod. Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

III. Novinarski radovi

1. Utočište u kreativnim radionicama SOS Dječjeg sela Lekenik, Ana Ljubičić, 6. a- vodit. Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

Županijski Lidrano- održan od 20. do 23. veljače 2012. godine u kazalištima „Kerempuh“ i „Vidra“, Hrvatskom školskom muzeju te na okruglim stolovima u Osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša.

Predstavljali su nas učenici i voditelji:

I. Literarni radovi

2.  Alah je čvrsto zagrlio svijet, Gentrit Fana, 6. d- vodit. Antica Tomljanović, prof.

II. Pojedinačni scenski nastupi

2. R. Zvrko: Tvoja staza, Antonija Žaja, 6. a- vod. Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

III. Novinarski radovi

Na državnom Lidranu ove su nas godine u Šibeniku predstavljale dvije učenice sa svojim voditeljicama: Klara Križan, učenica 4.e razreda s literarnim radom Kako je mačić Mirko upoznao hladnije dane i njezina učiteljica Vesna Dukić, te Ana Ljubičić, učenica 6.a razreda s individualnim scenskim nastupom Kaj sem zaslužil i njezina voditeljica, prof. Ankica Blažinović- Kljajo.