Organizacija rada u produženom boravku:

11:30 – 12:15       organizirano vrijeme

12:20-13:05         ručak i odmor učenika

13:10– 13:55       domaća zadaća i učenje

14:00- 14:35        domaća zadaća i učenje

14: 50 – 15:35     užina i slobodno i organizirano vrijeme

15:45- 16:30        slobodno i organizirano vrijeme

16:30- 17:00        slobodno vrijeme

Slobodno i organizirano vrijeme dijeli se na ova područja:

a) JEZIČNO-KOMUNIKACIJSKO : slušanje i govorenje,uočavanje zvukova u prostoru (zvuk, ton, glas),glasovna analiza i sinteza,analitičke vježbe-rastavljanje riječi na slogove i glasove,vježbanje uporabe malih i velikih tiskanih i pisanih slova,čitanje, pisanje, recitiranje,artikulirano i razumljivo govorenje,vježbanje pravilnog naglašavanja riječi i rečenica,pokazivanje emocija izrazom lica,povezivanje neverbalne komunikacije sa sadržajem teksta za vrijeme čitanja i tumačenje govora tijela.

b) MATEMATIČKO-LOGIČKO, ZNANSTVENO-TEHNOLOŠKO: aktivnosti rješavanja problema u svrhu spoznavanja i razumijevanja zakonitosti,aktivnosti kreativnog, jasnog i logičnog rješavanja problema,otkrivanje redanje klasificiranje generaliziranjeskiciranje računanje i mjerenje,uporaba riječi, brojeva, simbola, korištenje prikladnog matematičkog zapisa, matematičke terminologije, podupiranje rješenja verbalnom i simboličnom djelatnošću,primjena usvojenih matematičkih postupaka na drugim matematičkim problemima,uvježbavanje i razvoj radno-praktično-tehničkih vještina.

c) SOCIJALIZACIJA,ODNOS PREMA SEBI, ZDRAVLJU, OKOLINI I RADNIM OBVEZAMA: implicitno i eksplicitno razvijanje prikladnih moralnih vrijednosti, osjećaja za vlastitu i kolektivnu odgovornost, pozitivnih osobina ličnosti te osobnog kodeksa moralnog ponašanja,vježbanje vještina za samoučenje,odgovorno, temeljito i redovito pisanje domaćih uradaka,usvajanje tehnika samostalnog i suradničkog učenja,učenje i vježbanje pravila ponašanja u razredu, školi i na školskom igralištu,slušanje i slijeđenje upute,skrb o sebi drugima,uočavanje osnovnih postavki zdravog načina života,razvijanje i unaprjeđivanje zdravstveno-higijenskih navika ,učenje i prihvaćanje zdravih prehrambenih navika (zdravi jelovnik),vježbanje socijalnih odnosa između odraslih i djece i djece i djece.

d) KULTURNO-UMJETNIČKO: taktilne, olfaktivne, gustativne aktivnosti,razvijanje osjećaja za ritam i slušanje,pjevanje, sviranje,pokret, ples,slikanje, risanje, oblikovanje,dizajn.

e) IGRE, ŠPORT, REKREACIJA: izvođenje pokreta i suvislih kretnji,razvijanje osjeta gibanja i položaja pojedinih dijelova tijela,igre oponašanja,dječje igre narodne tradicije,improviziranje igara u samostalnoj režiji,popravljanje koordinacije pokreta,grupno improviziranje igara popraćeno ritmom, pokretom i mimikom,elementarne igre,momčadske igre.

Roditelji po učenike dolaze najranije u 15:35! Ako dijete iz nekog razloga mora  otići prije navedenog vremena, molimo roditelje da da o tome obavijeste učiteljicu dan ranije. Po djecu isključivo dolaziti za vrijeme odmora.

Učiteljica izvodi djecu do ulaznih vrata novog dijela školske zgrade gdje ih roditelji preuzimaju.