ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA

Osnovna škola Brestje prikuplja i obrađuje osobne podatke ispitanika u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka, Pravilnikom o zaštiti osobnih podataka te Politikom o zaštiti privatnosti.

Na obradu osobnih podataka (prikupljanje i daljnja obrada osobnih podataka) svih fizičkih osoba u sustavu obrazovanja u osnovnom i srednjoškolskom obrazovanju primjenjuju se Opća uredba o zaštiti podataka, Zakon o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka, Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Zakon o ustanovama, Zakon o radu i Zakon o zaštiti na radu.

Politikom privatnosti Osnovna škola Brestje ispitanicima pruža informacije o svrhama i pravnim osnovama obrade osobnih podataka, podatke o službeniku za zaštitu osobnih podataka, legitimnim interesima školske ustanove kao voditelja obrade ili treće strane, primatelje ili kategorije primatelja osobnih podataka, činjenicu je li školska ustanova kao voditelj obrade namjerava osobne podatke prenijeti trećoj zemlji ili međunarodnoj organizaciji, prikladne ili druge odgovarajuće mjere zaštite i sigurnost osobnih podataka, razdoblje pohrane odnosno kriterije kojima se utvrđuje to razdoblje te prava ispitanika.

Službenik za zaštitu osobnih podataka OŠ Brestje:

Helena Hrženjak
pedagog.osbrestje@gmail.com