> O školi  > Spomenica

"Nakon šesnaest godina pisanja školske Spomenice ili Ljetopisa rukom, čime smo nastavile tradiciju Popa Dukljanina bilježeći povijest perom i tintom, nismo se mogle othrvati novim tehnologijama koje, doduše, postoje u našoj školi od samoga početka, ali smo im mi odolijevale nastojeći aktivnosti naše škole zabilježiti krasopisom u debelu, platnom uvezanu, veliku knjigu. No, kako naših tisuću učenika nikako nije imalo razumijevanja za naš tako potrebit mir u koji bismo se povukle unutar 78 kvadrata naše knjižnice, a koji je Pop Dukljanin zasigurno imao, odlučile smo se za elektroničku verziju. Koja se ništa brže ne može napisati, ali se barem može brže pretraživati i biti dostupnija širem čitateljstvu...

No, šalu na stranu, Spomenica OŠ Brestje postoji u papirnatom obliku i svi zainteresirani mogu je pročitati u našoj školskoj knjižnici. A osim u Spomenicu, našu smo povijest bilježili u školski list Klik koji je redovito izlazio proteklih godina kao i u petogodišnjak i desetogodišnjak u kojima smo sabrali dotadašnja događanja naše Škole. Svi oni kojima je draža suvremena tehnologija od šuštanja papira, naš rad su mogli (a i dalje mogu) pratiti i na našoj mrežnoj stranici."

NAŠE SPOMENICE