Dan 144. brigade HV Sesvete

Autor: Administrator , 13. 10. 2022.

Hvala vam za slobodnu Republiku Hrvatsku

U nedjelju 9. listopada 2022. obilježili smo u društvu hrvatskih branitelja i njihovih obitelji te brojnih uzvanika Dan 144. brigade Hrvatske vojske Sesvete, nama poznatije kao sesvetska brigada. Učenici naše škole izveli su pjesme i recitacije od kojih su mnoge napisali oni sami, pod vodstvom prof. Nevenke Grbavac i Ankice Blažinović- Kljajo. Na svečanosti za naše sesvetske heroje pridružila nam se i ravnateljica Zrinka Gredelj Tolić.

Na kraju programa pjesmu Croatio, iz duše te ljubim uz pjevački  zbor zapjevali su i visoki uzvanici, izaslanik predsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja, državni tajnih Špiro Janović, izaslanih predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik Ante Deur, izaslanik predsjednika Skupštine Igor Peternel, izaslanica gradonačelnika Grada Zagreba Sonja Vrban kao i svi prisutni na svečanosti.

Naša nadarena pjevačica Tea Kocek pjesmom Ne dirajte mi ravnicu dotaknula je srca publike i izmamila suze

Program su vodile Klara Soldo i Klara Bilandžija koja je svojom solo izvedbom pjesme Ljubim te do bola oduševila sve nazočne

Danas, 31 godinu nakon što  su naši Sesvećani kao pripadnici 144. brigade otišli u Domovinski rat i zajedno s drugim hrvatskim braniteljima izvojevali slobodu, ostaje nam ponos, sjećanje i zahvalnost za njihovu žrtvu koju su podnijeli za nas koji živimo u samostalnoj i slobodnoj Republici Hrvatskoj.

A za one koji se nisu vratili, već su svoj život položili za obranu naše domovine, kapelan župe Svih Svetih, vlč. Krešo Babić poveo je molitvu koju su podržali svi nazočni.

Ankica Blažinović- Kljajo, prof.