Noć knjige u osnovnoj školi Brestje

Autor: Administrator , 20. 4. 2023.

Dragi učenici, ovaj petak u našoj školi održava se Večer čitanja, događanje potaknuto manifestacijom Noć knjige koja se već dvanaest godina organizira povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja). Večer čitanja počinje u 18:30 i traje do 20.30. Pozivamo vas da dođete, družite se i zabavite na raznim radionicama koje smo pripremili za vas!

U suradnji s Odjelom za hrvatsko glagoljaštvo Matice hrvatske pripremili smo za vas dvije glagoljičke radionice. Broj sudionika na ovim radionicama je ograničen pa požurite s prijavama!

1. RADIONICA - GLAGOLJIČNI KALIGRAFSKI STRANIČNICI
    voditeljica: Maja Jugović, prof.

Kaligrafija ili krasopis umjetnost je lijepog pisanja rukom uz pomoć pera, kista, tinte ili nekog drugog pribora za pisanje. Na ovoj radionici koristit će se kaligrafski markeri te ćete izrađivati straničnike koje ćete ukrašavati glagoljičnim slovima.

Potrebno je ponijeti običnu olovku, gumicu i ravnalo/trokut.

1. RADIONICA - GLAGOLJIČNE SLAGALICE – SLOŽITE STRANICU MISALA
    voditeljica: Kristina Repar, prof.

Prijavite ekipu (3 ili 4 člana) te se pridružite natjecanju u slaganju stranica misala! Traži se brzina i spretnost u slaganju puzzli!

Prijave: javiti se profesorici iz hrvatskog jezika Inji Mihaljević u Teams. Potrebno je navesti koji ste razred i za koju radionicu se prijavljujete!