Posjet kazalištu

Autor: Administrator , 15. 3. 2024.

Posjet predstavi The Taming of the Shrew

Naši učenici 7. i 8. razreda su u sklopu dodatne nastave iz engleskog jezika 29. siječnja 2024. posjetili Histionski dom Zagreb te pogledali predstavu The Taming of the Shrew. Vodile su ih profesorice Suzana Zamberlin i Lucijana Bosnić Kovačić.

The Taming of the Shrew (Kroćenje goropadnice) najnoviji je, dvanaesti u nizu, dramsko-scenski projekt učenika i nastavnika I. Gimnazije, Split, a redatelju predstave, prof. Paulu Shermanu iz Velike Britanije, ovo je četvrto gostovanje u njihovoj školskoj sredini.

Vođeni glavnom mišlju čuvene Shakespeareove komedije – da se goropadnost krije u svakome od nas i da za kvalitetne ljudske odnose svatko mora poraditi na sebi – mladi glumački talenti I. Gimnazije, pod vodstvom svojih profesora prof. Olge Granić i prof. Branimira Šilovića, upustili su se u rad na tekstu te uvježbavali izgovor i dikciju. Puno pažnje se pridalo i glazbenom i plesnom dijelu projekta kao i kostimima.

Priča je ovo o dvjema sestrama, goropadnoj Katarini i slatkoj Bianki, za čiju se naklonost natječu njihovi prosci. Ljubav je ovdje izvor smijeha te alat za promišljanje o ljudskoj naravi i važnosti slobode u svijetu u kojemu su proračunatost i ljupka obmana stalne kategorije.

Učenicima se predstava jako svidjela. Bila je zanimljiva te prilagođena njihovom uzrastu. Mogli su pratiti razgovore na engleskom jeziku te su se uključivali pljeskanjem i pjevanjem. Nakon predstave su se slikali s glumcima. A tek putovanje tramvajem do tamo i natrag bila je prava pustolovina. Možemo samo zaključiti da je ovo bilo još jedno zanimljivo i nadahnjujuće iskustvo.