Aktivnosti u školi

Autor: Administrator , 11. 4. 2024.

Dan sigurnijeg interneta 2024.- „Gejmaj sigurno“

Kao i brojnih godina ranije, tako su i ove, učenici naše škole obilježili  Dan sigurnijeg interneta uz temu „Gejmaj sigurno“.

Na satima  informatike tijekom cijelog tjedna 6.2.-10.2.2024. godine, učenici 3. i 4. razreda su se uz vodstvo učiteljice informatike Ivane Čičak, aktivno uključili u izradu kreativnih zadataka s ciljem promicanja sigurne i odgovorne upotrebe interneta u kontekstu gejminga, ali i istraživali važnost sigurnosti na internetu kako bi se zaštitili dok su online.

Gejming je postao integriran u život mnogih učenika, stoga je važno educirati ih o sigurnosnim aspektima dok sudjeluju u online igrama.

Četvrti razredi upustili su se u svijet programiranja kroz Scratch, platformu koja omogućuje učenje programiranja kroz igru. Kroz igru i programiranje, učenici su učili o važnosti postavljanja granica, zaštite privatnosti i prepoznavanja online opasnosti te kako ih izbjeći.

Paralelno s tim, treći razredi su se posvetili stvaranju plakata i pisanju savjeta za sigurno korištenje interneta. Kroz ove aktivnosti, učenici su imali priliku izraziti svoju kreativnost i istražiti važne aspekte sigurnosti na internetu na način koji je bio prilagođen njihovom uzrastu. Izrada plakata nije samo potaknula njihovu kreativnost već im je omogućila da vizualno predstave ključne savjete za sigurno online ponašanje.

Obilježavanje Dana Sigurnijeg Interneta u Osnovnoj školi Brestje nije samo jednodnevni događaj, već kontinuirani napor škole da educira svoje učenike o važnosti sigurnosti online. Nastavnici aktivno potiču razgovore o sigurnosti na internetu te osnažuju učenike da budu odgovorni korisnici digitalnog svijeta čime se grade temelji za sigurniju digitalnu budućnost naših učenika.

Radove učenika pogledajte u galeriji.

Ivana Čičak, učiteljica informatike