Proslava Dana škole

Autor: Administrator , 15. 12. 2017.

Dan OŠ Brestje

U Osnovnoj školi Brestje danas je obilježen Dan škole prilikom kojeg je potpisana i povelja prijateljstva izmedu naše škole i škole fra Marijana Šunjića Stojkovići iz Novog Travnika kojom su se ravnatelji obiju škola obvezali na međusobnu potporu i pomaganje od danas pa nadalje.

Dan škole proslavili s novim prijateljima

Ravnatelji se i pismeno obvezali na suradnju i prjateljstvo

Ovogodišnji Dan škole bio je najposebniji do sada jer smo ga proslavili u društvu s našim novim prijateljima- učenicima, učiteljima i ravnateljicom OŠ fra Marijan Šunjić iz Stojkovića u BIH.  U trodnevnom druženju učenici su se međusobno upoznali kroz sportska natjecanja, zajednički nastup na svečanoj priredbi te šetnju Zagrebom- najljepšoj adventskoj destinaciji u Europi. Ravnatelj OŠ Brestje, Miše Kutleša i ravnateljica OŠ fra Marijan Šunjić, Olga Leko i pismeno su se obvezali o nastavku prijateljske suradnje potpisujući  Povelju o međusobnom prijateljstvu i suradnji. Vjerujemo da će naše prijateljstvo dugo trajati i jako se veselimo našoj uzvratnoj posjeti u proljeće jer neki naši učenici još nikada nisu bili u Bosni i Hercegovini.

Svečana priredba

Naše su gošće sudjelovale u svečanom programu. Sjajno  su otpjevale narodnu pjesmu Jedna koka mala, a tu su pjesmu pretvorile u scensku igru naše učenice, samo na kajkavskom jeziku pod nazivom Kaj sem zaslužil.

Etno- eko grupa djevojaka iz OŠ fra Marijan Stojković izvode pjesmu svoga kraja

Asja, Paulina, Agneza, Petra i Marina već su prokušane glumice s državnim iskustvom

Sportsko nadmetanje

Sport je područje u kojemu se učenici uvijek rado natječu. Tako su se i naši učenici okušali u sportskim aktivnostima s našim gostima- dečki u nogometu, a djevojčice u rukometu. Budući da su ovo bile prijateljske utakmice, nećemo spominjati rezultate. Samo ćemo reći kako su gosti obećali dostojan revanš kad dođemo k njima.

Muška ekipa dviju  škola s profesorima tjelesnoga

Posljednje upute profesora prije utakmice. Možda je rekao: „Cure, čuvajte nokte!“