Terenska nastava

Autor: Administrator , 24. 10. 2018.

POSJET DRŽAVNOM HIDROMETEOLOŠKOM ZAVODU I ZVJEZDARNICI

Učenici četvrtih razreda posjetili su Državni hidrometeorološki zavod na Griču i našu Zvjezdarnicu u Zagrebu. Išli su kroz tri dana po dva razreda-  4.b i 4. e, zatim 4. c i 4. f  te 4. a i 4. d. Slušali su zanimljiva predavanja i naučili nešto novo.

Na vrhu Zvjezdarnice 4. d i njihova učiteljica Ksenija Šturlić Tupek željeli su dohvatiti neku novu planetu, no uspjeli su uhvatiti samo tople sunčeve zrake

Svoje dojmove o terenskoj nastavi zapisali su učenici 4.d razreda

11.10.2018. išli smo u Državni hidrometeorološki zavod i Zvjezdarnicu. Bili smo s 4. a razredom. U Zvjezdarnici smo imali predavanje. Čuli smo što je Sunce i od čega je sastavljeno, a na katu smo i gledali Sunce. U DHMZ-u smo vidjeli barometar, kišomjer i termometar. Bilo mi je super jer sam puno toga čula i vidjela.

(Majda Pregorec, 4.d)

Najprije smo išli u Zvjezdarnicu i vidjeli smo slike planeta. Kada je učitelj završio sa slikama, penjali smo se na kat i vidjeli smo teleskop. Pored teleskopa su bile male stepenice kojima smo se popeli da bi mogli vidjeti Sunce. Sunce je bilo zelene boje i nije imalo nikakve rupice niti sjaj. U dvorištu DHMZ-a vidjeli smo meteorološke kućice i par sustava koje smo vidjeli u udžbeniku iz prirode i društva. Pogledali smo ih detaljnije i bilo je prefora.

(Heidi Leščić, 4.d)

Dana 11 .listopada išli smo u Zvjezdarnicu i DHMZ. U Zvjezdarnici smo učili o zvijezdama, planetima, galaksijama, kometima i ostalim stvarima. U DHMZ-u smo čuli o barometru, termometru, meteorološkim kućicama, kišnici i ostalom. Čuli smo i naučili čemu služi koji instrument. Najzanimljiviji mi je bio anemometar kojim mjerimo jačinu i brzinu strujanja zraka. Bilo mi je jako zanimljivo i zabavno jer sam puno toga čula i naučila.

(Iva Kukec, 4.d)

Priredila s učenicima 4.d učiteljica Ksenija Šturlić Tupek