Događanja u školi

Autor: Administrator , 28. 4. 2022.

Večer čitanja u našoj školi

Želeći potaknuti učenike na čitanje i ljubav prema knjizi, ove godine smo u našoj školi organizirali Večer čitanja. To događanje potaknuto je manifestacijom Noć knjige koja se već jedanaest godina organizira povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja).

Program je bio vrlo bogat i zabavan, zaslađen keksima i sokom.

Učenici su imali priliku upoznati poznatu i njima omiljenu spisateljicu Sanju Pilić za koju se tražilo mjesto više! Sanja Pilić održala je dva predavanja, predstavila svoje nove knjige i rado učenicima odgovorila na sva njihova pitanja te se fotografirala s njima.

U isto vrijeme, nekoliko metara dalje, stvarala su se prava mala umjetnička djela – karikature. Karikaturist Nikola Plečko, poznatiji kao Nik Titanik, održao je dvije radionice i u potpunosti oduševio djecu, a i djelatnike. Svi su se isto rado fotografirali s njime i strpljivo čekali u redu za autogram.

U školskoj knjižnici marljivo su spretne ručice izrađivale straničnike kojima će poslije moći obilježiti gdje su stali u čitanju svojih omiljenih knjiga.

Blackout poezija izazvala je zanimanje učenika, a i nekih profesora. Mnogi su htjeli pokušati sastaviti svoje stihove od postojećih iz pjesama Dobriše Cesarića.

Učenici 3. c razreda sa svojom učiteljicom Ivanom Rešetar izrađivali su slikovnicu po predlošku hrvatske narodne bajke Zlatna jabuka.

Učenici 4. a razreda sa svojom učiteljicom Majdom Bučanac čitali su svoje omiljene slikovnice mlađim učenicima naše škole.

Učenici 5. c i 5. e razreda vrijedno su tijekom ožujka s profesoricom Injom Mihaljević izrađivali slikovnice koje su ostali posjetitelji mogli pročitati i prelistati na Večeri čitanja.

Večer je protekla u opuštenom i ugodnom ozračju, učenici su se odlično zabavili, a nekima je bilo toliko dobro da nisu željeli krenuti kući!

Zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji, te svima koji su došli i podržali naš mali projekt! Posebna zahvala našim dragim gostima književnici Sanji Pilić i karikaturistu Nikoli Plečku što su se odazvali našem pozivu, obogatili Večer čitanja i razveselili naše učenike.

Vidimo se i iduće godine!