Autor: Administrator , 16. 11. 2022.

Školsko natjecanje - SUDOKU

Sudoku je vrsta japanske slagalice čije je rješavanje temeljeno na logici, a igra postoji već 1000 godina. To je vrsta matematičke zagonetke koja se temelji na kombinatorici brojeva. Sudoku potiče razvoj kognitivnih procesa poput pamćenja i razumijevanja, pospješuje stjecanje znanja, posebice proceduralnog i metakognitivnog, razvija pozitivan natjecateljski duh i razmjenu perspektiva jer svaki učenik ima svoj način kako pristupa postavljenom problemskom zadatku. Zadatke za sve razine natjecanja izrađuju članovi Hrvatske Mense, među kojima su i bivši sudionici svjetskih natjecanja.

Školsko natjecanje održalo se 4. studenog 2022. godine, nakon čega slijedi regionalno natjecanje 26. studenoga u četiri regije: Zagreb, Split, Rijeka i Osijek, a Hrvatska će svoje predstavnike na Svjetskom prvenstvu doznat 10. prosinca u Vodicama na državnom natjecanju. Učenici se natječu u tri kategorije: Bistrići (od 1. do 4. razreda osnovne škole), Kadeti (viši razredi osnovne škole) te Juniori (srednjoškolci).

U OŠ Brestje sudjelovali su učenici od 2. do 8. razreda. Povjerenik natjecanja za našu školu je profesorica matematike Katarina Hrgović. S ponosom možemo reći da je čak 11 učenika iz naše škole pozvano na regionalno natjecanje. To su učenici: Petar Špoljarić (2.d), Tena Horvat (3.a) , Fran Piknjač (3.a), Ivan Prgić (3.b), Zvonimir Rimac (4.d), Niko Mošnička (5.a), Roko Rep (6.c), Lea Mošnička (7.c), Gabriela Pelivan (7.f ), Marta Gojević (8.a) i Anika Radoš (8.b).

Čestitamo učenicima i želimo im puno sreće na regionalnom natjecanju!! Ponosni smo na njihove rezultate, sve pohvale u ime djelatnika OŠ Brestje!

Ana Kordić