Natjecanja u školi

Autor: Administrator , 16. 11. 2022.

Natjecanje Dabar 2022

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a. Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Moto ovogodišnjeg natjecanja: Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov

Natjecanje se provodilo od 7.11 do 11.11.2022. U našoj školi na natjecanju su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda pod vodstvom učiteljica informatike, Ivane Čičak, Ane Radoš i Ane Kordić. Atmosfera je bila poticajna, a zadatci zanimljivi i izazovni. Prihvatili smo izazov i veselimo se novom natjecanju i sljedeće godine. Čestitamo učenicima na rezultatima!

Ana Kordić