Dani Brestja 2023.

Autor: Administrator , 19. 5. 2023.

Naša izložba otvorila  Dane Brestja

Manifestacija Dani Brestja koja se održava  od 15. do 21. svibnja 2023. započela je sinoćnjim otvorenjem izložbe likovnih radova učenika naše škole i kratkim glazbeno-scenskim program u izvođenju naših učenika.

Osim likovnih radova izložene su i stare fotografije Brestja koje su podsjetile mještane na nekadašnji izgled ovoga naselja.

Na početku programa pozdravile su nas predsjednice Vijeća Mjesnih odbora Novoga i Staroga Brestja, Ines Sosa Meštrović i Anđa Čujić koja je i otvorila manifestaciju.

U glazbenom dijelu sudjelovali su  učenici 1. b razreda s učiteljicom Majdom Bučanac, dok su svoje doživljaje o Brestju i školskom životu u pjesmama izrekli Roko Rep, učenik 6.razreda s mentoricom prof. Injom Mihaljević i Franciska Malečić, učenica 4. razreda s mentoricom Ankicom Blažinović- Kljajo.

Raspjevani prvašići  osvojili su publiku svojim veselim pjesmama

Roko Rep slaže rime k'o od šale, a njegova pjesma o Brestju zaslužila je veliki pljesak

Franciska Malečić nasmijala nas je mukom školskoga života koju proživljavaju i roditelji

Program je vodila već iskusna voditeljica Klara Soldo, učenica 7. razreda

Likovni radovi nastajali su pod mentorstvom učiteljica Vesne Dukić, Mirele Blažević, Irene Kolar, Katarine Huklek, Vide Bebić Šarić, Majde Bučanac  te prof. Katarine Hrgović i Davida Kelčeca.

Da naše prigorske nošnje obiluju simetrijom koja se može istražiti na satu matematike, pokazali su učenici s prof. Katarinom Hrgović

Učenici 3. a razreda pokazuju da vole živjeti u Brestju

„jer u njemu imaju predivan život“

Veseli nas što je manifestacija Dani Brestja oživjela nakon 10 godina jer je u njezinom stvaranju sudjelovala i OŠ Brestje 2001.godine  zajedno sa župom Dobroga Pastira, KUD-ovima Brestja i Dječjim vrtićem te je bila jedan od organizatora sve do 2013. god.

Vjerujemo da će u ovogodišnjima Danima Brestja svi stanovnici naći nešto za sebe od brojnih sportskih, zabavnih, zdravstvenih i kulturnih sadržaja te da će nastaviti tradiciju održavanja druženja i zajedništva koje svima treba.