ŠKOLA U PRIRODI NA SLJEMENU

Autor: Administrator , 16. 11. 2015.

U ponedjeljak 2.11.2015. svi treći razredi naše škole išli su u Školu u prirodi na Sljeme. Smjestili su nas u Dom Crvenog križa.

Prvi dan smo išli na jednu veliku livadu pokraj planinarskog doma Grafičar, a nakon igre smo išli u rudnik Zrinski. Bilo je jako zabavno. Kada se spustio mrak, imali smo zabavu. Nakon zabave, obukli smo pidžame i brzo zaspali jer smo bili jako umorni. Naš prijatelj iz razreda je otišao kući jer je bio bolestan.

Sljedeće jutro smo išli na tjelovježbu (kao i ostala jutra), a zatim na doručak. Nakon doručka smo se igrali u sobama sve do predavanja Gorske službe spašavanja koje je bilo jako zanimljivo. Bila sam u sobi 112 s prijateljicama Melani, Michell i Elenom. Nakon ručka smo išli na drugu livadu koja nije daleko od Doma i prilično je velika. Na toj je livadi veliko brdo s kojeg smo se spuštali. Onda smo se vratili u Dom i večerali. Nakon večere smo se spremili za zabavu. Pjesme mi se nisu sviđale, ali je bilo dobro!

U srijedu nam je predavanje o odgovornom ponašanju u prometu održao policajac, a nakon ručka nas je opet čekala šetnja šumom i igra na livadi. Poslije nastave i večere smo imali pidžama party. Jako smo se umorili!

U četvrtak nam je predavanje o zaštiti zdravlja održala doktorica, a popodne smo obišli kapelicu Majke Božje Sljemenske Kraljice Hrvata. Zatim smo išli do TV tornja. Iznenadilo nas je kako je velik. Prije večere učiteljica nam je dala pisma naših roditelja. Sve cure su plakale, a dečki nisu. Onda smo išli na zabavu, točnije na izbor najluđe frizure.

U petak smo se pakirali za povratak kući. Odslušali smo još predavanje o ponašanju za vrijeme potresa i poplava, a zatim smo do ručka razgovarali, gledali crtiće... Bilo je jako zabavno. Ja osobno mislim da su se svi lijepo zabavili u Školi u prirodi.

Mia Štefinovec, 3.e