Škola u prirodi

Autor: Administrator , 7. 11. 2017.

U Novom Vinodolskom

U ponedjeljak, 16.10.2017 godine, u 9:00 sati autobusom smo krenuli u Novi Vinodolski. Putem smo pjevali i plesali i tako je brzo prolazilo vrijeme. Stali smo na odmaralištu na kojem smo pojeli sendviče, popili vode i poigrali se. Nakon pola sata smo krenuli dalje. Putovanje nas je dovelo do kule Nehaj. Tamo nam je vodič rekao neke činjenice o kuli Nehaj. Razgledali smo kulu i na vrhu se slikali i onda krenuli dalje.

Kada smo došli u Novi Vinodolski raspakirali smo se i otišli na ručak. Nakon odmora otišli smo u park gdje smo se igrali. Učiteljica nas je upozoravala da se ne približavamo moru, ali neki su ipak uspjeli upasti u more. Kada smo se vratili pripremili smo se za zabavu na kojoj smo trebali predstaviti našu školu. Ja sam rekla nešto o školi, a onda smo pjevali pjesmu o domovini kojom smo pokazali složnost našeg razreda. Nakon zabave smo otišli na spavanje.

U utorak nakon buđenja odradili smo tjelovježbu, animatorice su nam ocijenile sobu, pa smo otišli na doručak. Nakon doručka smo se spremili i otišli do broda koji nas je odveo na Biserujku. Na brodu smo plesali i zabavljali se. Došli smo u špilju Biserujku gdje nas je dočekala teta vodič s kojom smo išli u obilazak špilje, ali same jednog dijela. Od vodiča smo saznali mnogo zanimljivosti o Biserijki. Nakon obilaska smo malo odmorili, a onda nas je brod odveo u Crikvenicu, u Akvarium.  U Akvariumu smo vidjeli mnogo riba, kupili pokoji suvenir i nešto pojeli. Otišli smo do plaže na kojoj smo se poigrali, a nakon toga nas je brod vratio u dom. Kada smo došli u dom čitali smo lektiru, a onda smo otišli na radionicu pod imenom Arboretum. Arboretum je bila radionica na kojoj smo učili o biljkama. Potom smo otišli na večeru, nakon čega je slijedio supertalent. Nakon supertalenta smo pošli u krevet.

U srijedu, kada smo obavili jutarnji posao i dobili ocjene iz urednosti sobe otišli smo pješice do grada. Prvo smo obišli muzej, a onda vani malo igrali nogomet. Kad smo došli u dom, pojeli smo ručak i odradili radionicu ,.Dupin".  Vlakićem smo detaljnije obišli Novi Vinodolski. Vlakić nas je ostavio u parkiću u kojem smo se lijepo poigrali. Po završetku igre smo otišli u dom i spremili se za kino. Kino se nalazilo na katu ispod naše sobe. Kada je crtić završio obavili smo higijenu i zaspali.

U četvrtak nakon tjelovježbe i doručka spremljeni smo otišli do broda koji nas je odveo na Vrbnik. Došli smo u zadnji čas jer je brod taman bio na polasku. Kad smo stigli na Vrbnik djelomično smo ga obišli i zatim  napravili malu pauzu. Pod pauzom smo se igrali i šalili, a zatim nastavili dalje s obilaskom. Vidjeli smo mnogo znamenitosti, a najviše su nam se svidjele Crkva Marije od Uznesenja i najuža ulica na svijetu. Kad smo se vratili do pristaništa razdvojili smo se na dva broda.

Po povratku u dom sudjelovali smo na radionici „Bjeloglavi sup,, na kojoj smo učili o tim prekrasnim pticama. Nakon radionice smo se  malo odmorili, a zatim uputili na šetnicu. Nakon divne večere  otišli smo na zabavu. Na zabavi smo dobili nagrade od cijelog tjedna, a onda otišli na spavanje.

U petak je glavni zadatak bio spakirati se i otići na doručak, jer je došao kraj našeg nezaboravnog boravka u  Novom Vinodolskom.

Iva Sušac, 4. a