Državni Lidrano 2019.

Autor: Administrator , 3. 4. 2019.

Državni LiDraNo voli nas već petnaest godina

Na ovogodišnjem državnom Lidranu od 25. do 27. ožujka u Šibeniku sudjelovali smo s četiri rada u četiri izraza- literarnom, pojedinačnom scenskom, novinarskom i sa školskim listom. Marija Franka Podgorski predstavila se sa samostalnim novinarskim radom i kao urednica našega Klika, Ante Zadro izveo je monolog Paunaš, a Marta Gojević sudjelovala je s pjesmom Morsko i kopneno. Budući da je Marta u isto vrijeme imala Školu u prirodi, zamijenila ju je u Šibeniku Petra Matjanec, također novinarka školskoga lista.

Voditeljica svih učenika je prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Zadovoljna i nasmiješena brestovečka ekipa na otvorenju izložbe školskih listova

Svaki izraz ima svoje povjerenstvo i okrugli stol na kojemu učenici čitaju svoje radove ili govore o načinu na koji su radili, a članovi povjerenstava također iznose svoja zapažanja i preporuke za daljnji rad. Neven Kepeski, jedan od članova Povjerenstva za školske listove mišljenja je kako su naslovi u našem Kliku najbolji od svih naslova u školskim listovima Hrvatske. Pa, to je prilično zadovoljavajući komentar.

Glavna predstavnica našega školskog lista Marija Franka Podgorski  predstavlja Klik svim sudionicima i članovima Povjerenstva

Ante Zadro na pozornici se osjeća kao riba u vodi, a osobito kad je na državnom Lidranu

Hotelsko naselje Solaris idealno je za šetnju u slobodno vrijeme kojega smo mi ove godine imali jako malo obzirom na četiri okrugla stola kojima smo nazočili

Ankica B. Kljajo, prof., dipl. knjižn.

Još malo lidranovskih fotografija iz Šibenika

Marija Franka Podgorski s voditeljicom i članicom Povjerenstva za novinarske radove

Ante i prof. Kljajo u kratkom predahu nakon nastupa

Najbolji osnovnoškolski novinari s voditeljima i članovima Povjerenstva u Šibeniku 2019.

Marija s voditeljicom prof. Kljajo i članovima Povjerenstva za školske listove

Marija čita svoj novinarski rad na okruglom stolu za novinarske radove